9 червня року пресслужба Державної екологічної інспекції повідомила про те, що ДП «Олевське лісове господарство» зобов’язане сплатити понад 720 тисяч гривень штрафу за порушення правил та принципів охорони навколишнього середовища.

Влітку 2020 року під час позапланової перевірки ДП «Олевське лісове господарство» працівники Державної екологічної інспекції встановили факт порушення природоохоронного законодавства. За нанесення шкоди навколишньому середовищу та незаконне вирубування лісу інспекцією було встановлено штраф у розмірі 722 569 гривень.

Державне підприємство не відшкодувало збитки у визначені терміни, в зв’язку з чим Державна екологічна інспекція передала матеріали позапланової перевірки до прокуратури. Після розгляду справи було подано заяву до суду від Державної екологічної інспекції та Олевської міської ради.

У лютому 2023 року Північно-Західний апеляційний господарський суд підтримав позов інспекції, зобов’язавши ДП «Олевське лісове господарство» виплатити компенсацію за нанесення шкоди навколишньому середовищу та незаконне вирубування лісу.

Так як суб’єкт господарювання не виконав зобов’язання вчасно та добровільно, Державна екологічна інспекція притягнула державне підприємство до відповідальності. Печерський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції 6 червня 2023 року зобов’язав державне підприємство сплатити Державній екологічній інспекції компенсацію за збитки, виконавчий збір та витрати виконавчого провадження у розмірі 722 703, 71 гривні.

Будемо вдячні за репост

От admin