
Мер Житомира Сергій Сухомлин отримав підтвердження того, що в міській лікарні №1 з пацієнтів вимагають «благодійні внески» за експрес-тести на коронавірус, покарання за таку ініціативу отримає директор КП «Лікарні №1» Володимир Мордюк та завідуюча інфекційним відділенням Оксана Волкова.
Про це повідомляє видання Житомир.info
«Від житомирян почала надходити інформація про те, що в лікарні з них вимагали кошти за експрес-тести на коронавірус – 500 гривень в якості «благодійного внеску». Зокрема, мені передали такий чек з оплатою благодійного внеску в лікарні №1. Вчора ввечері я зібрав головних лікарів та начмедів і ще раз уточнив, чи є якісь нагальні потреби у лікарень. З’ясувалося, що зараз лікарні забезпечені всім необхідним й на деякий час цього вистачить. Тоді я показав документи про оплату за проходження тестів та медикаменти. З медикаментами зараз ситуація дійсно непроста, бо «Таміфлю», який використовується для лікування пневмоній, зараз в Україні практично неможливо купити. В нашій лікарні він є, але в невеликій кількості, тому хворому дають на кілька днів цей або подібний препарат, а потім просять докупити для подальшого лікування. А ось щодо експрес-тестів, то брати гроші навіть в якості благодійних внесків у такий час неприпустимо», — наголосив Сергій Сухомлин.
Мер повідомив, що за його дорученням в лікарні №1 мали з’ясувати, хто винен у ситуації щодо оплати пацієнтами тестів на коронавірус.
«Сьогодні вранці я отримав пояснювальні від головного лікаря лікарні №1 та завідуючої інфекційним відділенням. За їх результатами їм обом буде оголошена догана, а гроші мають бути повернуті пацієнтам. У випадку повторення подібних ситуацій будемо вживати більш жорсткі заходи», — сказав Сергій Сухомлин.
Зазначимо, на брифінгу в Житомирській ОДА 23 березня мера Житомира запитали, чому пацієнт в лікарні №1, у якого підтвердили наявність коронавірусної інфекції COVIR-19, купляв тест за власні кошти й зараз купує медикаменти. Тоді Сергій Сухомлин запевнив, що чоловік тест не купляв. Цю заяву мера підтримав й начальник управління охорони здоров’я ОДА Микола Суслик.
«Він не купляв тест, я це можу стверджувати на сто відсотків. В нас вже більше 50 тестів використано за цей час й ні з одного пацієнта наша первинна ланка медицини чи лікарня не взяли кошти за ці тести. Ці тести були куплені за рахунок міста (міського бюджету – ред.), тому вони безкоштовні. Крапка», — сказав мер Житомира.
«І лабораторні тести, які у нас поступили централізовано з Міністерства охорони здоров’я, проводяться абсолютно безкоштовно», — додав Микола Суслик.
