30 березня в аеропорт «Бориспіль» прибув літак з Балі з українцями на борту. Людей ще до польоту попередили про те, що по прильоту додому вони повинні будуть попрямувати на карантин. Але, коли українці прибули в країну, вони відмовилися від обсервації.
Наголошується, що перебування в покращених умовах їм пропонувала сплатити держава. Але люди спробували прорватися до виходу з літаків, Нацгвардія і поліція цю спробу припинили.
Більшість українців залишилися на борту. З 150 пасажирів тільки 20 погодилися вирушити на обсервацію. Її місцем був призначений готель «Козацький» в центрі Києва. Крім того, туристам дали можливість вибору — поселитися в іншому готелі, але при цьому оплатити 338 євро за двомісний номер за два тижні.
Станом на 05:20 туди в готель виїхав лише один автобус. Інші пасажири залишаються в літаках, деякі — без питної води і з маленькими дітьми.
Рада Радмилевич написала на своїй сторінці в Facebook, що «влада» вирішила відпрацювати свій план на цьому літаку.
«Частина людей поїхала на обсервацію у готель, 1 автобус, я в їх числі.
І в сотий раз повторюю, що про обсервацію було достатньо поінформувати до покупки авіаквитків і зараз не виникло б конфлікту «народ-влада». Поставили перед фактом на пересадці і чекають, що всі зрадіють. Ніхто не знав про обсервацію, в тому числі і сама ж держава, яка різко прийняла закон поки ми летіли в повітрі», — написала Рада.
Жінка вважає, що обсервація повинна бути добровільною.
«Эти меры, возможно, были бы эффективны месяц назад, а не сейчас, с последними влетающими в страну рейсами, когда эпидемия внутри страны идёт полным ходом. Все это напоминает демонстративную имитацию деятельности больше, чем является каким-то действенным инструментом борьбы сейчас. Кто из 100 тысяч людей ранее ушел на обсервацию? Они ехали из опасных пандемических точек, где была эта обсервация тогда?» — спрашивает Радмилевич.
