Одноголосно, депутати Олевської міської ради прийняли рішення щодо затвердження у Новій редакції Плану трансформації та оптимізації закладів загальної середньої освіти Олевської міської ради на 2024-2027 роки. Про це повідомила Олевська міська рада.

З 1 вересня 2027 року на території Олевської громади функціонуватиме лише один ліцей для 10-12 класів – Олевський ліцей №2. У поточному році припиняється набір до 1 класу в закладі, а з липня 2026 року розформовується початкова школа.
Припинення набору до 10 класів відбудеться з 1 вересня 2026 року у навчальних закладах:
Олевський ліцей №1, Олевський ліцей №3, Варварівський ліцей, Новоозерянський ліцей, Замисловицький ліцей, Зубковицький ліцей, Кам’янський ліцей, Майданський ліцей, Покровський ліцей, Тепеницький ліцей, Копищенський ліцей, Жубровицький ліцей, Кишинський ліцей, Лопатицький ліцей, Хочинський ліцей, ОНЗ БТЛ «Радовель». З 1 вересня 2027 року на базі цих закладів будуть утворені гімназії.
Гімназії у початкові школи та філії відбудеться впродовж 2025-2027 роки у закладах:
Журжевицька гімназія, Дружбівська гімназія, Сердюківська гімназія, Перганська гімназія, Майдан-Копищенська гімназія, Стовпинська гімназія, Корощинська гімназія, Зольнянська гімназія.
Також були прийняті рішення про реорганізацію Дружбівської гімназії шляхом перетворення у Дружбівську початкову школу, Сердюківської гімназії – у Сердюківську початкову школу, Журжевицької гімназії – у Журжевицьку початкову школу-філію Покровського ліцею.
