Очисні системи в Олевську, на запуск яких з держбюджету було витрачено 13 мільйонів гривень, не функціонують. Екологічна ситуація так і не змінилася, як і раніше відведення води та каналізаційних стоків з міста йде на поля, а далі в річку Уборть, минаючи очисні системи. Міської радою було заявлено про запуск очисних споруд в жовтні 2018 року, акт прийнятих робіт був підписаний і експертиза зроблена ще в грудні 2017 року. Відповідно до підписання акту про прийняття робіт, все обладнання повинно бути встановлено, під’єднане та виконувати свої функції (очищення каналізаційних стоків).
На офіційне відкриття були запрошені міністр екології та народні депутати України. Імітацію роботи систем перед «великими гостями» створили шляхом заповнення резервуарів чистою водою з водопроводу.
В 2018 році очисні споруди не були запущені, а вже профінансовані роботи які повинні були зроблені за проектом, почали дублювати і виконувати за рахунок бюджету міста.
